Jak grać na giełdzie

Zobacz jak grać i inwestować na giełdzie!

Jak grać na giełdzie » Na giełdzie » Kiedy rozliczyć się z podatków z zysków giełdowych?

Kiedy rozliczyć się z podatków z zysków giełdowych?

W tym artykule powiem ci jak wygląda granie na giełdzie od początku (czyli założenia rachunku maklerskiego), aż po wypłatę zarobionych pieniędzy i rozliczenie się z podatku PIT w urzędzie skarbowym.

Jak zacząć grę na giełdzie?

Jak już wcześniej wspomniałem, aby zarabianie na giełdzie było możliwe, potrzebny jest nam rachunek maklerski. Założyć możemy go na dwa sposoby, albo w lokalnym domu maklerskim, albo przez internet w jednym z banków. Najlepiej jest sprawdzić czy bank w którym posiadamy już rachunek posiada taką ofertę.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze pomiędzy rachunkami będą znacznie szybciej przesyłane, a jak wiadomo giełda jest dość dynamicznym rynkiem, więc okazja na inwestycję nie będzie długo czekała.

Uwaga na ryzyko!

Gra na giełdzie, to jeden z aktywnych i bardziej ryzykownych sposobów pomnażania pieniędzy. Cała idea polega na tym by trafnie zadecydować które papiery wartościowo warto jest kupić w danym momencie. Przydatne do tego bywają różne doniesienia o kondycji finansowej danej spółki, jak również ogólna sytuacja polityczno-gospodarcza.

Warto również znać przynajmniej podstawy analizy, które przydadzą się do samodzielnego sprawdzenia notować giełdowych i wyciągnięcia trafnych wniosków.

Kiedy rozliczyć się z podatków z zysków giełdowych?

Gdy uda nam się już zarobić będziemy zmuszeni zapłacić odpowiedni podatek od zysku, który następnie będzie trzeba rozliczyć wypełniając PITy 2012.

Rozliczając się ze skarbówką na początku każdego roku pomocny będzie również program PITy 2012 który bezpłatnie można pobrać ze strony internetowej: http://pity2012program.org.

Takie rozwiązanie jest bardzo dobre i szybkie, a my sami tylko na tym zyskamy ponieważ możemy rozliczać PITy 2012 samodzielnie, co za tym idzie nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście można to zlecić osobom trzecim jednak niema takiej potrzeby gdy można zrobić to równie dobrze, samemu i za darmo.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/jail/kosaaaaf/home/kosaaaaf/domains/jak-grac.pl/public_html/wp-content/themes/twentyten/single.php on line 19

Warning: file_get_contents(http://fabrykawpisow.pl/commenter/?url=http%3A%2F%2Fjak-grac.pl%2Fna-gieldzie%2Fkiedy-rozliczyc-sie-z-podatkow-z-zyskow-gieldowych%2F) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/jail/kosaaaaf/home/kosaaaaf/domains/jak-grac.pl/public_html/wp-content/themes/twentyten/single.php on line 19